30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


2022 Formula 1 Yarışlarının Enerjisi GES’ten Karşılanacak

BAHREYN (Enerji Portalı) – Bahreyn Uluslararası Pisti’nde 2022 Formula 1 Grand Prix’sine güç sağlayabilecek bir büyük güneş enerjisi projesi için uluslararası bir kamu ihalesi başlatıldı.

Bahreyn Uluslararası Pisti’nde (Bahrain International Circuit -BIC) 2022 Formula 1 Grand Prix’sine güç sağlayabilecek bir büyük güneş enerjisi projesi için uluslararası bir kamu ihalesi başlatıldığı duyuruldu. En az 3 MWac kapasiteli, şebeke bağlı güneş PV enerji santralinin (grid-tied solar PV power plant with minimum capacity of 3 Mwac) yap- işlet-idame et (Build Own Operate and Maintain-BOOM) yöntemiyle yapılması öngörülüyor. Paneller, BIC’de otopark gölgelikleri olarak kurulacak olup 20 yıllık bir sözleşme süresi belirlendi.

BIC dün yaptığı açıklamada, “Bu yeni projenin tüm Formula 1 yarış hafta sonu için yeterli enerjiyi sağlaması bekleniyor” dedi. Ayrıca BIC, Bahreyn’in Krallık’taki yenilenebilir enerji kullanımını artırma taahhüdünü ve Formula 1’in 2030 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu sağlama planını destekliyor. BIC’in planlarına bu, pistin karbon ayak izini azaltacak ve genel enerji maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayacak

Bahreyn Uluslararası Pisti Operasyon Direktörü Fayez Ramzy Fayez şunları söyledi:

“Güneş enerjisi projemiz için yapılan ihalenin başlatılması güneş projemiz için önemli bir kilometre taşı ve dünyanın her yerinden nitelikli kuruluşları bu dönüm noktası girişimi için tekliflerini sunmaya davet ediyoruz. . Sürdürülebilir Enerji Kurumu ile birlikte, önümüzdeki yılın başlarında teslim edilmek üzere bu projenin aşamaları üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Tekliflerin sunulması için son tarih 9 Haziran 2021’dir ve inşaatın bu yıl içinde başlaması bekleniyor. İhale duyurusu Bahreyn İhale Kurumu’nun sayfasında (Bahrain Tender Board- https://www.tenderboard.gov.bh/) yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir