30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


2021 Yılı Gönüllü Anlaşma Başvuruları 1 Mayıs’ta Başlıyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2021 Yılı Gönüllü Anlaşma Başvuruları hakkında duyuru yapıldı.

Endüstriyel işletmelerin Gönüllü Anlaşma başvuruları 01 Mayıs 2021- 01 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacak. Başvurular, posta yoluyla “Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 06520 Çankaya/Ankara” adresine yapılacak ve ayrıca halil.ayaz@enerji.gov.tr ve berk.deniz@enerji.gov.tr adreslerine mail yoluyla gönderilecek.

Gönüllü Anlaşma desteklerinden yararlanmak isteyen endüstriyel işletmelerin aşağıdaki şartları sağlamaları esastır. Bu şartları sağlamayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

a) Başvuru tarihi itibarıyla Bakanlık veri tabanına kayıtlı olması,
b) Enerji yöneticisi sertifikasına sahip birisini enerji yöneticisi olarak görevlendirmesi,
c) Son üç yıla ait yıllık toplam enerji tüketimlerinin ortalamasının beş yüz TEP ve üzeri olması ve bu bilgilerin Bakanlık veri tabanına girilmesi,
ç) Belgelendirmeye esas olan yürürlükteki TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı belgesine sahip olunması veya belgelendirme başvurusu yapıldığına dair başvuru yapılan kurum veya kuruluş tarafından düzenlenmiş belge sunulması.

Gönüllü Anlaşma destek başvuruları için; Ek-10’da verilen imalat sanayi sektör sınıfları da dikkate alınarak aşağıdaki “Ek-7 Gönüllü Anlaşma Başvuru Formu” doldurulacak.

Belge & Dosyalar:

>> Enerji Verimliliği Destekleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları
>> EK-7 Gönüllü Anlaşma Başvuru Formu
>> EK-10 İmalat Sanayi Sektör Sınıflamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.