30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


2020’de GES’lerle Çiftçiye 12 Milyon TL Destek Sağlanacak

ANTALYA (Enerji Portalı) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni kurulacak Güneş Enerjisi Santralleri ile çiftçiye toplam 12 milyon TL destek sunmayı hedefliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatifine sağladığı enerji desteği ile 2019 yılında çiftçilerin yüzünü güldürdü. Güneş tarlalarından yıl boyunca 6.800.000 kWh elektrik üretildi. Ayrıca 44 sulama kooperatifine bağlı 9 bin 46 çiftçiye 5 milyon 850 bin TL’lik enerji desteği sağlandı.

Antalyalı çiftçilere geçtiğimiz yıl enerji, sulama tesisi, sulama borusu yardımı gibi toplam 8.5 milyon liralık destek sağladıklarını belirten Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Cemal Kafa şöyle konuştu:

“Tarımsal sulama kooperatiflerimizden bu yöndeki talep artıyor. Şu an 44 kooperatifimize bu desteği sağlayabiliyoruz. Daha fazla kooperatife bu desteği sağlamak için yeni santral yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatlarıyla bu yöndeki planlamamızı tamamladık.

2020 yılında kuracağımız yeni santralle güneş enerji santrallerimizden 8.429.00 kWh enerji üreterek çiftçilere toplam da 12 milyon TL’lik bir destek sunmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.