30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


2019 Yılı 1.Dönem VAP Başvuruları Başladı!

ANKARA (Enerji Potalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yıllık enerji tüketimi asgari 1000 TEP olan sanayi işletmeleri için Verimlilik Artırıcı Proje desteği verileceğini duyurdu. 2019 yılındaki 1. çağrı için son başvuru tarihi 31 Ocak 2019 olarak belirlendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü (eski adıyla Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü), yıllık enerji tüketimi asgari 1000 TEP (Ton Eşdeğer Petrol) olan sanayi işletmelerinde (lisanslı elektrik üretimi yapan işletmeler hariç) Enerji Verimliliğine yönelik 2019 yılı 1. Dönem Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) desteğini duyurdu.

Projeler, başvuru sahibi sınai işletme için Enerji İşleri Genel Müdürlüğü veya yetkilendirilmiş kurumlar (yetkilendirilmiş meslek odalarını ve üniversiteler) ile yaptıkları yetkilendirme anlaşması çerçevesinde enerji verimliliği hizmetlerini yürütmek üzere yetki belgesi almış olan Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) şirketleri tarafından hazırlanabilecek.

2019 yılı 1. dönem (mevcut çağrı) ve 2. dönem (1 – 31 Temmuz 2019) VAP başvurularının ENVER Portalı üzerinden elektronik yolla ve ıslak imzalı olarak posta yoluyla alınması planlanıyor.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2019, Perşembe (mesai bitimine kadar)

Ayrıntılı Bilgi, Duyuru ve Başvuru Formları için burayı tıklayabilirsiniz.

Enver Portalı Online Başvuru Sistemi’ne ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.