30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


20 Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı Alınacak!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı giriş sınavı ilanı yayımlandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 31346 sayılı Resmi Gazete’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı giriş sınavı ilanı yayımlandı. İlanda bazı ayrıntılar şu şekilde belirtildi:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı merkez teşkilatında (ANKARA) görevlendirilmek amacıyla şu niteliklerde 8 ve 9. dereceden toplam 20 adet Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alınacak:

“Giriş sınavına, öğrenim dalları itibarıyla alınacak uzman yardımcısı sayısı kadar başvurunun olmaması hâlinde kadro ve ihtiyaç durumuna göre öğrenim dalları arasında sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına aittir.”

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların tabloda belirtilen sınava katılacak aday sayısından fazla olması halinde:
KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere yukarıda belirtilen sayıda aday giriş sınavına alınacak.

Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacak.

İlanın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.