30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


2. Çatı Tipi PV Sistemi İhale Dokümanları Yayınlandı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Ofisi, Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) Projesi kapsamında 18 ilde kurulacak olan 225 pilot tesisin 2. Çatı Tipi PV Sistemi ihale dokümanlarını yayınladı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Ofisi, Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) Projesi kapsamında Türkiye’nin her bölgesinde güneşsiz çatı kalmaması hedefliyle ihaleye çıkıldı.

Türkiye’de mevzuat yönüyle çatı pazarının açılmasıyla birlikte gelişmeye başlayan çatı pazarı ORKÖY PV projesi ile daha da tanınacak.

18 ilde toplam 225 çatıya kurulacak olan çatı GES’lerin Türkiye’de Çatı PV sektörünün de önünü açacağı düşünülüyor.

Proje kapsamında pilot olarak uygulanacak bu sistemlerde Orman köylülerinin ev ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. İhale kapsamında 19 Şubat 2020 Çarşamba tarihinde, Ankara Yıldız Kule’de saat 11:00’da Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecek.

Türkiye’deki Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) kapsamındaki ihaleye ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir