30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


13 Farklı Enerji Projesinde Acele Kamulaştırma Yapılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 31254 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları’na göre, çeşitli enerji projeleri için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre farklı illerde acele kamulaştırma yapılacak olan projeler:

>> 154 kV Gördes Trafo Merkezi Projesi
>> 154 kV Van Arısu GES TM-380/154 kV Van TM Enerji İletim Hattı Projesi
>> 154 kV Gülpınar RES TM-Çan Havza TM Enerji İletim Hattı Projesi
>> 154 kV Güney Adana TM-Sasa TM Enerji İletim Hattı Projesi
>> 154 kV Şapdağı RES-Akçay (Altınoluk) TM-Balıkesir 1 TM (Girdi-Çıktı) Enerji İletim Hattı Projesi
>> Kütahya Zafer OSB Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi
>> Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama Tevsi Faz-III Projesi
>> Ulaşımı Sağlayacak Erişim Yolunun Yapımı
>> ESGAZ-Eskişehir Şehir-3 RMA Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi
>> Silopi Güneş Enerjisi Santralinin Yapımı
>> Ege Biyogaz Enerji Santralinin Yapımı
>> Mersin Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı
>> Zilan Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı

154 kV Gördes Trafo Merkezi Projesi

154 kV Gördes Trafo Merkezi Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2960) için tıklayınız.

154 kV Van Arısu GES TM-380/154 kV Van TM Enerji İletim Hattı Projesi

154 kV Van Arısu GES TM-380/154 kV Van TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2961) için tıklayınız.

154 kV Gülpınar RES TM-Çan Havza TM Enerji İletim Hattı Projesi

154 kV Gülpınar RES TM-Çan Havza TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2962) için tıklayınız.

154 kV Güney Adana TM-Sasa TM Enerji İletim Hattı Projesi

154 kV Güney Adana TM-Sasa TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2963) için tıklayınız.

154 kV Şapdağı RES-Akçay (Altınoluk) TM-Balıkesir 1 TM (Girdi-Çıktı) Enerji İletim Hattı Projesi

154 kV Şapdağı RES-Akçay (Altınoluk) TM-Balıkesir 1 TM (Girdi-Çıktı) Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2964) için tıklayınız.

Kütahya Zafer OSB Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi

Kütahya Zafer OSB Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Kütahya İli Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2965) için tıklayınız.

Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama Tevsi Faz-III Projesi

Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama Tevsi Faz-III Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla İstanbul İli, Silivri İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2966) için tıklayınız.

Ulaşımı Sağlayacak Erişim Yolunun Yapımı

Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi Sınırları İçerisinde İnşa Edilmesi Planlanan Acil Müdahale Birim Başmühendisliği Hizmet Binası ile Buraya Ulaşımı Sağlayacak Erişim Yolunun Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2967) için tıklayınız.

ESGAZ-Eskişehir Şehir-3 RMA Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi

ESGAZ-Eskişehir Şehir-3 RMA Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2968) için tıklayınız.

Silopi Güneş Enerjisi Santralinin Yapımı

Silopi Güneş Enerjisi Santralinin Yapımı Amacıyla Şırnak İli, İdil İlçesi Toklu Köyü Sınırları İçerisinde Yer Alan 89 Parsel Numaralı Taşınmazın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2969) için tıklayınız.

Ege Biyogaz Enerji Santralinin Yapımı

Ege Biyogaz Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Manisa İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2970) için tıklayınız.

Mersin Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı

Mersin Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Mersin İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2971) için tıklayınız.

Zilan Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı

Zilan Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla, Van İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2972) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.